Pamukova Kapalı Pazar Yeri Tezgahlarının Kiralanması İlanı

PAMUKOVA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN DUYURULUR

Pamukova Belediye Encümenini 04.05.2023 tarih ve 92 sayılı kararı ile Belediyemize kalan kapalı Pazar yerinde tezgâhlar Belediye Encümenimizin 04.05.2023 tarih ve 93 sayılı kararına istinaden kiralanmasına karar verilmiştir.

1-Belediyemiz tarafından Yenice Mah. İstasyon Cad. 4764 nolu parsele yapılacak olan Kapalı Pazar yerinin en az % 20’si üreticiye ayrılmak üzere ve son 1 yıldır Sakarya İli Pamukova İlçesinde ikamet edenlere öncelik tanınmak üzere sebze meyve, giyim, balık, hırdavat, şarküteri ve ayakkabı bölümleri olmak üzere 3, 5, 6, 7, 8,5 metrelik tezgâhlar halinde 10 yıllığına metresi 15.000,00 tl den kiralanacaktır.

2-Başvurmak isteyen vatandaşlarımızın 26.05.2023 cuma günü saat 17:30 a kadar Elperek Mah. Ankara Cad. No:88 adresindeki Belediyemize Şahsen Başvurmaları gerekmektedir.

3-  Başvuru sahiplerinin 28351Pazar yerleri hakkında yönetmeliğin 12.Maddesindeki şartları taşıması gerekmektedir. Bu şartlar:

a) Sebze veya meyve ya da belediyece izin verilen( giyim, balık, hırdavat, şarküteri ve ayakkabı) diğer gıda veya ihtiyaç maddelerinin satışı ile iştigal etmek.

b) İlgili meslek odasına kayıtlı olmak.

c) Vergi mükellefi olmak.

ç) Başvuru tarihinden önceki bir yıl içinde belediyece hakkında tahsis iptali/kira sözleşmesinin feshi kararı verilmemiş olmak.

d) İlgili mevzuatla aranılan diğer şartlara sahip olmak.

a) Sebze veya meyve üreticisi olmak.

b) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde tutulan ilgili sistemlere kayıtlı olmak.

c) Başvuru tarihinden önceki bir yıl içinde belediyece hakkında tahsis iptali/kira sözleşmesinin feshi kararı verilmemiş olmak.

ç) İlgili mevzuatla aranılan diğer şartlara sahip olmak.

4-Başvuru işlemi sırasında 28351Pazar yerleri hakkında yönetmeliğin 12.Maddesine istinaden

 1.  Esnaflardan
 2. İlgili meslek kuruluşu kayıt belgesi
 3. Vergi levhası
 4. Adli sicil kaydı
 5. Yerleşim yeri ve diğer adres belgesi
 6. Nüfus cüzdan fotokopisi
 7. Son 6 ay içinde çekilmiş üç adet vesikalık resim
 8. Üreticilerden
 9. Sebze meyve üreticisi olmak
 10. Gıda tarım bakanlığı ilgili sistem kayı belgesi (çks)
 11. Adli sicil kaydı
 12. Yerleşim yeri ve diğer adres belgesi
 13. Nüfus cüzdan fotokopisi
 14. Son 6 ay içinde çekilmiş üç adet vesikalık resim

Evraklar istenecek olup, Şahıslardan Bahsi geçen evrakları getirmeleri zorunlu olup, eksik evrakı bulunan vatandaşlarımızın başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuru esnasında Belediyemiz Tarafından Başvuru sahiplerinden dilekçe alınacaktır.

5- 26.05.2023 tarihinden itibaren Belediye Encümenimiz tarafından ilk Encümen toplantısında başvurular değerlendirilerek kuraya katılacak hak sahipleri belirlenerek gerekli duyurular yapılacaktır.

Paylaş
WhatsApp Whatsapp Hattı