Saadet Partisi’nden Pamukova Belediye Başkanı seçilen İbrahim Güven Övün mazbatasını aldı.

Saadet Partisi Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün tekbirlerle geldiği belediye binası önünde yaptığı konuşmada ve başkanlık koltuğuna otururken göz yaşlarına hakim olmadı. 

Mazbatasını aldı, tekbirlerle belediye binasına geldi.. 

31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilen Güven Övün ve belediye meclis üyeleri  İlçe seçim kurulundan mazbatalarını aldıktan sonra öğle namazı sonrası, Saadet Partisi İl Başkanı Kemal Bay, İlçe Başkanı Kemal Taş ve büyük bir kalabalıkla tekbirler eşliğinde Pamukova belediyesi binasına geldi.

Övün “ Pamukova’ya çok şükür oh be dedirttik. Şimdi iyi ki dedirteceğiz..” 

Burada toplanan kalabalık bir vatandaş topluluğuna hitap eden Başkan Güven Övün, Pamukovalıların uzun yıllardır bugünü beklediğini, “ 31 Mart akşamı Pamukova insanı bir oh be diyecek demiştik. Çok şükür oh be dedirttik. Allah nasip ederse bundan sonra iyi ki dedirteceğiz.Çok hakaretlere, çok iftiralara uğradık. Ömür dediğin bir gündür o da bugündür “ diyerek göz yaşlarına hakim olamadı.

Başkanlık koltuğuna oturdu göz yaşlarını tutamadı ve.. 

İlçe Müftüsü Celil Şimşek’in yaptırdığı dua sonrası belediye hizmet binasına giren Başkan Övün’ü belediye personeli çiçeklerle karşıladı. Başkanlık makam odasına geçen Övün, başkanlık koltuğuna oturduktan sonra göz yaşlarına yine hakim olmadı ve  “ Özlediğim için ağlamıyorum ateşten gömleği giydiğim için ağlıyorum “ dedi. Başkan Övün’ü eşi, babası ve sevenleri teskin edip destek oldu. Belediye Başkanlığı Mührünü Başkan yardımcısı Osman Yılmazdan alan Başkan Övün, ilk mührünü önüne getirilen bir evraka bastı. Başkanlık koltuğuna oturan övün daha sonra tebrikleri kabul etti.

Paylaş
WhatsApp Whatsapp Hattı