Başkan Övün mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bizlerin mutluluğuyla mutlu olan, üzüntümüzle kederlenen annelerimizin yüzünü güldürmek, onların gururlanacağı birer evlat olmak boynumuzun borcudur.

Annelik, sadece bir çocuk, bir evlat yetiştirmek değil aynı zamanda gelecek nesilleri inşa etmenin sorumluluğunu omuzlarında taşımak demektir.

Anne; koruyan, kollayan, bölüşen, fedakâr olandır. Bu yüzden onlar için söylenen tüm güzel sözcükler defalarca söylenebilir. Elinin dokunduğu her şeyi şahesere dönüştüren hayatlarımızın usta mimarlarıdır onlar. Yol göstericilerimiz, hayatı anlamlı kılma sebebimiz, kararlarımıza isabetli yön veren rehberlerimizdirler.

Yüce dinimiz İslam’da annelere ve annelik makamına sürekli vurgu yapılmış, annelerin birer cennetin anahtarı olduğu ifade edilerek, Sevgili Peygamberimiz de, “Cennet annelerin ayakları altındadır.” diye buyurarak, annelerin aslında kurtuluşa giden yol olduğunu anlatmıştır.

Cennetin; onların ayakları altında bulunması  ile mertebesi âli, şefkat ve merhamet abidesi, ilk öğretmenlerimiz, değerlerimizi yaşatarak nesilden nesile aktaran, baş tacı annelerimizin haklarını ödeyemeyiz.

İşte bu duygu ve düşüncelerle “Anneler Günü”nü kutluyor, başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin ellerinden hürmetle öpüyor, ahirete göç etmiş olan annelerimize de, Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.”

Güven ÖVÜN / Pamukova Belediye Başkanı

Paylaş
WhatsApp Whatsapp Hattı